Ei cred ca pot schimba Romania
Foto: CampusNews

Tinerii din Romania cred ca pot schimba societatea romaneasca

de FDP CampusNews

Joi, 23 septembrie 2010, 9:48    NEWS | STIRI

Print YM E-mail Mai mare| Mai mic Comentarii

In ciuda crizei de modele si valori amintite atat de des in ultima perioada in mass-media, exista in Romania adolescenti care nu si-au pierdut reperele. Sunt olimpici, fac voluntariat, concep proiecte de dezvoltare sociala si sunt optimisti cu privire la viitorul Romaniei.
 
Ei cred ca vor putea schimba in bine societatea romaneasca prin fortele proprii, prin programele pe care le demareaza si prin crearea de grupuri de tineri cu interese similare.
 
"Astept o schimbare prin noi, in primul rand. Astept ca toti cei din jurul meu sa se implice in ceea ce vor sa faca si sa faca bine", spune Denisa Sava, din Galati, bursiera in programul "Inventeaza-ti viitorul".
 
Vezi aici o inregistrare video cu adolescenti, precum si mai multe despre valorile liceenilor de clasa a XIIa.
Citeste mai multe despre     |   |   | 

  
1863 vizualizari
  • 0 (0 voturi)    
    Toate generatiile... (Joi, 23 septembrie 2010, 10:19)

    haiducul [anonim]

    ...noi au sperat,facut proiecte ,crezand ca parintii lor sunt niste neputinciosi. Iar cand se vor face mari se vor trezi la realitate si multi dintre ei vor lua calea pribegiei.Este ca un perpetum mobile,si noi la randul nostru am crescut cu crezul asta.
    • 0 (0 voturi)    
      O, da! (Joi, 23 septembrie 2010, 10:58)

      Cotea [anonim] i-a raspuns lui haiducul

      "Ei cred ca pot schimba Romania"
      Pacat ca Romania nu crede in ei...
    • +1 (1 vot)    
      si totusi.. (Joi, 23 septembrie 2010, 11:35)

      ngi [anonim] i-a raspuns lui haiducul

      ce nu te omoara te face mai puternic...
  • +1 (1 vot)    
    oh well, (Joi, 23 septembrie 2010, 11:19)

    blackie [anonim]

    we're screwed!
  • 0 (0 voturi)    
    tinerele (Joi, 23 septembrie 2010, 14:19)

    DECEBAL [anonim]

    pai in fotografie eu vad doar tinere unde sint baietii,da si eu am mare incredere in tineretul din romania dar nu are cine sa le deschida calea,avem tineret inteligent si ce imi place cel mai mult avem tinere cu singe in vine poate or avea ele mai mult curaj ptr desteptarea tuturor valorilor din tara -mult succes si sa nu va pierdeti speranta- si nu va lasati mintite si corupte.
  • 0 (0 voturi)    
    61% cred ca, comunismul e o idee buna??? (Vineri, 24 septembrie 2010, 10:35)

    je [anonim]

    Fuckin' shit, ma car de aici si-i las sa incerce comunismul, vorbim dupa vreo 10 ani.
  • 0 (0 voturi)    
    incurajez initiativa (Joi, 30 septembrie 2010, 12:18)

    catalin [anonim]

    ...incurajez initiativa acestor tineri care in profida acestor vremuri au inca curajul si puterea de a schimba aceasta tara in bine le doresc din suflet mult noroc si sper sa se vada cat de curand o schimbare in bine a tarii in care traim din pacate din ce in ce mai prost pe zi ce trebe ...
    multa bafta


TOP5

Ultimele
stiri
    Nu există niciun articol deocamdată în această categorie

FORUM

Ultimele
discutii