Saif Gaddafi
Foto: Reuters

Fiul lui Gaddafi si-ar fi falsificat teza de doctorat de la London School of Economics

de M.B. CampusNews

Miercuri, 2 martie 2011, 13:14    NEWS | STIRI

Print YM E-mail Mai mare| Mai mic Comentarii

London School of Economics (LSE) a inceput o ancheta pentru a cerceta daca fiul colonelului Gaddafi, Saif, si-a falsificat sau nu teza de doctorat, relateaza The Independent.

Saif Gaddafi are 38 de ani si a facut masterul la LSE in 2003 si doctoratul in filozofie in 2008, la aceeasi scoala. Exista dovezi potrivit carora ar fi copiat capitole intregi din lucrarea lui de doctorat "The Role of Civil Society in the Democratisation of Global Governance Institutions".

Directorul LSE, Howard Davies, a declarat ca-i este rusine de legaturile facultatii cu Saif Gaddafi.

LSE a acceptat o donatie de 1,5 milioane de lire sterline din partea Gaddafi International Charity and Development Foundation in 2009. ​
Citeste mai multe despre     |   |   | 

  
3391 vizualizari
  • 0 (0 voturi)    
    Uite-te Nicule.... (Miercuri, 2 martie 2011, 13:26)

    Claude [anonim]

    .... si astora le iau titlurili !
  • +1 (1 vot)    
    le este rusine dar banii i-au luat :)) (Miercuri, 2 martie 2011, 13:26)

    radu [anonim]

    a fost un targ "cinstit"...
    platit destul de scump de catre Gaddafi.
    • +1 (1 vot)    
      Si POPORUL LIBIAN (Miercuri, 2 martie 2011, 13:55)

      Ana [anonim] i-a raspuns lui radu

      infometata sa revoce DONATIA so astfel sa vina banii la cei care au nevoie de acei bani....dupa ce obtii 1,5 mil de lire acum fac galgara ieftina
  • +1 (1 vot)    
    De ce abia acum? (Miercuri, 2 martie 2011, 13:46)

    anonim [anonim]

    Cum se face ca au descoperit abia acum? Si in cazul lui Ceausescu si-au dat seama ca e analfabet abia dupa ce a fost impuscat. Inca un gest de fatada al societatii occidentale...
    • 0 (0 voturi)    
      da, intr-adevar... (Miercuri, 2 martie 2011, 20:00)

      anonymous [anonim] i-a raspuns lui anonim

      De ce numai acum?!
  • +1 (1 vot)    
    !! (Miercuri, 2 martie 2011, 15:04)

    eg [anonim]

    pe principiul asta, ma mir ca mondialu' (a se citi cu "m" mare) nu are si el hatestat de la London School of Economics.
  • 0 (0 voturi)    
    ancheta demonstrativă (Miercuri, 2 martie 2011, 15:08)

    Daniel [anonim]

    Dacă LSE a început o anchetă, cel mai probabil a făcut-o pentru a cerceta - nu pentru a demonstra. Altfel nu s-ar mai numi anchetă.
  • 0 (0 voturi)    
    doctoratate (Miercuri, 2 martie 2011, 20:19)

    lec [anonim]

    Hai sa ne uitam putin in ograda noastra..

    Cam cate doctorate s-au acordat din 1989 incoace ?
    Si cam cate prin procedeul Ghadafi jr. ?


VIDEO
Niciun videoclip
FOTO
Nicio imagine

TOP5

Ultimele
stiri
    Nu există niciun articol deocamdată în această categorie
A apărut o problemă pe server